Březen 2014

Vypravování

28. března 2014 v 20:04 | Nett |  Když jsem někde jinde, než v realitě.
Protože tady tuhletu šílenůstku opravdu jeinak nazvat nedokážu, nesuďte ji jen podle poměrně suchého názvu. Byl to pouze další úkol do češtiny. Miluji dělat takové krávovinky :)

Napište vypravování, které musí obsahovat tat slova:
ROHLÍK - ŽLUTÝ - TANČIT - MRAKY - EVA

Sonet za prózu

23. března 2014 v 10:32 | Nett |  Když jsem někde jinde, než v realitě.
Toto je pouhopouhá básnička do hodiny českého jazyka. Jak v básni píšu, nemám zrovna v lásce poezii a už vůbec ne, její skládání. Všichni okolo mě mají smysluplné básně s dojemným koncem a já píši Ódy pro houbu na tabuli :D Proto prosím si tolik nevšímejte nedostatků, které v sonetu jsou. Možná, že se jednou pokusím se s poezií poprat. ;) Ale próza je próza :)

Sonet za prózu


Nevím proč, ale je to mu tak,
že já a poezie nemáme se rádi.
Ona nikdy nevytře mi zrak,
my nikdy nebudeme kamarádi.


Od Petrarcy po Bezruče,
to pro mě nenabírá smysl.
Utéct do básníkovy náruče,
to není můj úmysl.


Co tím chtěl básník říci,
pak ptají se mě všichni,
avšak já nevím jak smýšleli klasici.


Od Oscara Wildea po Dana Browna,
to je prosím jiná liga,
to je, byla i bude má madona.

Chceme divergenci v českých kinech

20. března 2014 v 20:39 | Nett
* Aktualizace
Film se nakonec bude v ČR promítat. Děkuji všem za podporu :)


Divergence je kniha Veronic Rothové, která rozhodně stojí za přečtení. Nedávno se tento celosvětový bescelér rozhodli zfilmovat. Unikátní kousek měl premiéru v Chigacu, před pár dny...

Avšak zlatý je ten Bontonfilm, co v ČR publikovat odmítl. ( a vymlouvají se, že mají problém s nákupem... bla,bla). Jsme fanoušci filmu a knih a já vás tímto prosím, zlatíčka o náležitou podporu.

Jen si to představte, že by film, na který se těšíte už celé měsíce, měli jen tak prostě stáhnout z kin?

Prosím připojte se, a popřípadě požádejte i své přátele, budu Vám neskonale vděčná :)

Facebooková "petice" za Divergenci

*tuto "petici" pořádá přímo Bontonfilm, takže to zřejmě nebude jen k ničemu :)Botička

18. března 2014 v 19:49 | Nett |  Větší kraviny
Ahoj, možná jste tady někdo, někdy zabloudili a všimli si, jak dlouho jsme už nic nepřidávala. Chci jen říci, že jsem stále aktivní. A to ve smyslu, že blog bude dále existovat :)

Chci jen jaksi pozměnit jeho téma. Nemám moc čtenářů a tak tedy nevím o čem psát, aby se tady nějací nakupili. :) Asi si začnu zapisovat zážitky a myšlenky z MHD :D Později bych možná mohla začít psát něco o umění. Já z toho nechci udělat hloupý deníček... Tak uvidíme, uvidíme :D

Aby ste zatím nebyli ochuzeni o nějakou tu tvorbu. Přidávám zde svou botu :D Pochází z páru mých nejoblíbenějších botiček :) A celkem se mi líbí i zpracování tužkou.

Co týče literární tvorby se. Mám pár nových kousků. To myslím, jako něco z hodin češtiny :D A... to neuhádnete :D Jsem přepsala Utopku. Ano, zase. Ale tentokrát jsem z jedné stránky pro kapirolu udělala hned tři a myslím, že se tím spoustu vysvětlio, a je to možná lépe čtivé. :) Taky mám nový námět... A to takový, hodně spešl. :)

Nemůžu dneska napsat nějaký extra dlouhý článek, proto to utněme zde. Chtěla jsem tím pouze říci, že na blog nezapomínám a brzy se chystám se vrátím v plné polní. :)


Zatím přeji krásný zbytek dne.