Květen 2014

Závislost na angličtině

3. května 2014 v 16:05 | Nett |  Taky kraviny
Pojďte, zvu vás na cheesburger do Fást foodu. Anebo si v Jack´s restaurant můžete dát naprosto cool Cream Cake. Je tam taky celkem good coffe to go. A by the way, včera jsem byla s Juniorem v Art gallery. On je úplně cute!!! I love him!! A to celý má ještě continued: Včera mi dali job. Budu Team leader komporátních bankéřů. Best!
Pojďte ten oběď, budete ho mít grátis! Vás budu čekat na square v Ostravě pod tou velkou statue. :) Okey, tak bye!

Tento úvod vůbec nedává smysl. Kdyby bylo v mé moci, ráda vás na oběd pozvu, ale asi bychom si spolu nedali něco tak příšerného. :) Je taky dost možné, že použité anglické výrazy nejsou zrovna dobře. :D Ale to prosím vůbec neřešte, snažím se, tím říci něco jiného.

Bez angličtiny bychom dnes asi dlouho nepřežili. Žít v dnešním světě, je horší než bydlet v divočině a být odkázán jen na to, co si ulovíte. Anglicky se učí už i každé malé dítě ve školce a skoro povinně od 1. třídy. Alias děcku co se pořádně nedokázalo naučit ani vlastní mateřský jazyk, se do hlavy cpou anglické nesmysly. Já osobně si myslím, že učit se cizí jazyk takto brzo je blbost. Ano, já vím, budou toho umět asi více a než já. Ale dítě co neumí ani psát natož číst, se bude učit nějaký cizí jazyk? Proč?

Už jsem to zmiňovala. Sice si to neumím představit, ale moje sestřenka bude umět anglicky asi lépe než já, až vyjde střední školu. Možná protože, se učila tento jazyk už v 1. třídě. Ale bude potom vůbec umět česky? Jsem Češka, narodila jsem se jako Češka, ale budu Češka?
Dle mě je nesmysl aby mě nevzali na místo např. výtvarníka, když neumím anglicky. Je nesmysl používat angličtinu v práci pouze s ČR. Ano pokud chci být překladatel nebo něco takového, je pro mě kvalitní angličtina podmínkou.
Ne, přátelé učme se anglicky. Čím více jazyků umím, tolikrát jsem člověkem (→Nebo aspoň myslí, že nějak takto to rčení je.).


Já jsem se zase rozjela po jiné ose. Celý tento článek by měl být o poangličťování. Proto se ptám, budu vůbec Češkou? A když se nad tím znovu zamyslím, jsem vůbec Češka?